Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Miło nam poinformować, że nasze stowarzyszenie jest partnerem wspomagającym projekt „Szlakiem Narbutta – Marsz Pamięci’’, którego rozpoczęcie przewidziane jest na koniec kwietnia 2021.

 http://www.szlakiemnarbutta.pl/

Celem projektu jest przywrócenie pamięci o Ludwiku Narbutt-cie (1832-1863), bohaterze Powstania Styczniowego. Przywrócenie pamięci o spadkobiercach tradycji, żołnierzach 76 Lidzkiego Pułku Piechoty im. Ludwika Narbutta, żołnierzach wileńskiej i nowogródzkiej AK oraz współcześnie służących naszej Ojczyźnie a także wsparcie wyprawkami szkolnymi polskich dzieci w jednej ze szkół na Litwie.

Najważniejszym elementem projektu jest marsz pamięci "Szlakiem Narbutta", który rozpocznie się pod koniec kwietnia w Szczecinie. Pasjonaci historii i miłośnicy oręża polskiego wyruszą ze Szczecina do Suwałk. Następnie spod pomnika Powstańców Styczniowych w Suwałkach, uczestnicy przemaszerują 138 kilometrów w kierunku miejscowości Dubicze na Litwie, gdzie podczas Powstania Styczniowego heroicznie poległ Ludwik Narbutt. Dystans podzielony będzie na kilka odcinków podczas których zaplanowane są noclegi pod gwiazdami.

 Do miejscowości Dubicze dotrzemy w maju. Ostatnim przystankiem wędrówki będzie szkoła na Litwie, gdzie polskim dzieciom wręczymy szkolne wyprawki.

W tej wyprawie udział wezmą członkowie Stowarzyszenia Tempelburg, a relacje z tego wydarzenia będziecie mogli obserwować m.in. na naszej stronie www oraz fb.

Wydarzenie to w skrócie można przedstawić czterema hasłami : Ekspedycja- Marsz-Pomoc-Pamięć!

Więcej informacji o tej akcji, o historii nie tak odległej oraz o możliwości jej wsparcia, znajdziecie Państwo na stronie :

http://www.szlakiemnarbutta.pl/

Serdecznie zapraszamy !

Patronat medialny nad tym wydarzeniem sprawuje  https://24kurier.pl/ , Telewizje Regionalne w Szczecinie oraz w Suwałkach.

PATRONATY I MECENATY : Instytut Pamięci Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Mecenat Miasta Szczecin, Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Sejmowa Komisja Obrony Narodowej, Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych.