Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
Weekend dobiegł końca, więc nadszedł czas na jego podsumowanie.Fajna przygoda, świetni ludzie, wypady w teren, „wieczorne Polaków rozmowy” przy grillu i nie tylko 😜.
Dodając do tego pogodę która dopisała, możemy powiedzieć jedno – to był naprawdę miło spędzony czas.
Poniżej kilka zdjęć podsumowujących nasze sobotnio-niedzielne zmagania w terenie 😉. Odnalezione przedmioty zasilą zbiory lokalnych placówek.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom naszych weekendowych działań, w tym członkom i rodzinom Stowarzyszenie Bastion Eksploracja Poszukiwania / Tempelburg Stowarzyszenie Historyczno - Kulturalne.
Jak zawsze nasze działania wspierał Zwiadowca Historii www.SKLEP.ZwiadowcaHistorii.pl 👈!
m2

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W miniony weekend, członkowie SHK Tempelburg wraz z przyjaciółmi, udali się do Mirosławca gdzie w ramach projektu "Jeziora Tajemnic", realizowana była kolejna akcja na miejscowych akwenach. Poza wcześniejszymi tegorocznymi realizacjami tj.luty- jez.Drawsko, marzec-jez.Krzemno, tym razem nadszedł czas na zbadanie tajemnic jez.Harcerskiego. To był świetnie spędzony czas na poznawaniu lokalnej historii... Jezioro Harcerskie zachwyciło nas swoim urokiem! Wspólnie z Euforia DIVE Mirosławiec Moje Miasto Harcerski Ośrodek Wodny Uraz Asgraf Salezjański Ośrodek Wychowawczy w Trzcińcu SRH Monte Cassino odkrywaliśmy tajemnice ukryte nad i pod powierzchnią 🌊🤿🥾👍 Serdeczne podziękowania za obecność dla Piotr Pawlik oraz Ks. Wieslawa Psionki:)

harcerskie2

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

Ten weekend członkowie SHK Tempelburg spędzili w Kostrzynie n.Odrą. Dzięki zaproszeniu z Muzeum Twierdzy Kostrzyn , wspólnie z naszymi przyjaciółmi z Stowarzyszenie Bastion Eksploracja Poszukiwania, przeprowadziliśmy dwie akcje. Pierwszą z nich było poszukiwanie miejsca katastrofy niemieckiego samolotu Junkers 88 oraz weryfikacja terenu Stalagu III C Alt Drewitz.... Zarówno w przypadku pierwszego jak i drugiego zadania, meldujemy wykonanie zadania! Szczegóły na naszych stronach na fb oraz na instagramie!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
W miniony weekend przeprowadziliśmy kolejną akcję w ramach projektu Jeziora Tajemnic 🌊🤿.Po jez. Drawsko, nadszedł czas na weryfikację kolejnego akwenu w gminie Czaplinek. Tym razem skupiliśmy się na Jeziorze Krzemno. Członkowie Tempelburg Stowarzyszenie Historyczno - Kulturalne , wspólnie z grupą Euforia DIVE oraz Harcerski Ośrodek Wodny Uraz , przeprowadzili rekonesans kilku wybranych wcześniej lokalizacji. Po raz kolejny, w celu odkrywania tajemnic znajdujących się pod powierzchnią wody, wykorzystaliśmy drona podwodnego. Umożliwia on zejście i badanie najgłębszych miejsc znajdujących się m.in.w jeziorach na pojezierzu drawskim. Dzisiaj ustaliliśmy także kolejny akwen, który już za kilka tygodni będziemy wspólnie badali😎. W tym roku, do weryfikacji, zaplanowanych mamy kilkanaście kolejnych ciekawych miejsc w powiecie drawskim. Już teraz zapraszamy wszystkich miłośników historii do wspólnego odkrywania tajemnic ukrytych nad i pod powierzchnią wody🥾🛥️🤿.
Zdjęcia z drona 🚁 wykonane przez Pawła Gonstal 👍
krzemno2

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
Dzisiaj ekipa Tempelburg ruszyła rzeką Drawą ?. Rozpoczęliśmy naszą przygodę w Stare Drawsko, udając się na Wyspa Bielawa, dalej Drawą do Rzepowa, Głęboczka, gdzie obok młyna wodnego z XIX w o budowie szachulcowej, mieliśmy 30 m "przenioskę" kajaków. Dalej przez jez.Krosino wpłynęliśmy na rozlewiska Drawy, mijając po drodze miejsce będące w XVII w granicą(tzw.Most Polski), przez który 21.07.1655 r. przeszła 17-sto tysięczna armia szwedzka, rozpoczynając tym samym tzw. "Potop Szwedzki". To wydarzenie już wkrótce będzie przyczynkiem do zorganizowania przez nas Zlotu którego celem będzie zlokalizowanie obozu wojskowego który Szwedzi rozbili pod Tempelburgiem. Spływ zakończyliśmy wspólnym ogniskiem na którym podsumowaliśmy dzisiejszy dzień ?
Dziękujemy Spływy kajakowe mrowka.pl &Mrowka Czaplinek za świetną przygodę ?
W dni dzisiejszym udział wzięli : Arek Nowakowski , Monika Kapczuk Karolina Prętnicka Piotr Janicki Paulina Maj-Erwardt Dawid Erwardt Robert Patrzyński Ola & Marcin Polak , Paweł Nowakowski, Ela Nowakowska, Anna Proniuk, Dorota Zwolańska, Zosia, Rozalka, Weronika i Mariusz Kapczuk
 
spuw2