Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
Kolejny weekend spędziliśmy w terenie na eksploracjach działek na które otrzymaliśmmy pozwolenia z WUOZ.
Tym razem gościliśmy w okolicach Piły.
Po naszej wizycie, kilkadziesiąt artefaktów z pewnością zasili lokalne placówki😎.
Nie to jednak jest najważniejsze. Spotkanie z przyjaciółmi, wspólnie spędzony czas to podstawa🤜🤛, a przy okazji gdy jest piękna pogoda-czego trzeba więcej❤️?
W eksploracjach wspierała nas ekipa Stowarzyszenie Bastion Eksploracja Poszukiwania z Kostrzyna n.Odrą, za co serdecznie im dziękujemy.
Dziękujemy także osobom niezrzeszonym, które brały udział w zorganizowanych przez Nas poszukiwaniach.
Poniżej jeden ze znalezionych artefaktów:

Deutscher Jagdverband 1933-45 - Odznaka Myśliwska Niemieckiego Związku Łowieckiego

Pia2

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Zakończyliśmy nasze działania poszukiwawcze na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.Na zaproszenie Stowarzyszenia Perun uczestniczyliśmy w badaniach miejsca bitwy z Powstania Styczniowego z 1863 r.Kolejne miejsca zostały przez Nas zweryfikowane. Wspólnie z członkami z pozostałych grup uczestniczących w tym wydarzeniu, odnaleźliśmy w sumie kilkaset ciekawych artefaktów. Miło nam poinformować, że członkowie Stowarzyszenia Tempelburg, zostali nagrodzeni za odnalezione przedmioty, zajmując w dniu dzisiejszym całe podium👍🥇🥈🥉 .Pierwsze miejsce zajął Dawid Erwardt, który odnalazł hełm wrześniowy z 1939 roku-wzór 31🥳.Drugie miejsce przypadło Jackowi Nowakowskiemu za odnalezienie znaku tożsamości żołnierza polskiego wz. 31 oraz orzełka wzór 17👍.Trzecie miejsce zajął Paweł Nowakowski znalazca kul muszkietowych z powstania styczniowego 1863 r. 🤜🤛.W badaniach, oprócz członków Stowarzyszenia Tempelburg, udział wzięli przedstawiciele Stowarzyszenie Bastion Eksploracja Poszukiwania , Śląska Grupa Eksploracyjna , KPE Eksplorer .

Jeszcze raz dziękujemy gospodarzom Grupa Częstochowska PERUN za zaproszenie 👍. Do zobaczenia w Siemczynie 😎

czstochowa3

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
Za Nami Weekend w Kostrzynie.
Jeszcze raz dziękujemy Stowarzyszenie Bastion Eksploracja Poszukiwania za zaproszenie. Miło było spędzić trochę czasu w gronie pasjonatów historii z Bastionu oraz Międzywojewódzkie Stowarzyszenie Detektorystyczno-Eksploracyjne UNIA🤜🤛.
Pogoda dopisała, „fanty”także😎. W trakcie takich wypraw najważniejsi jednak zawsze są ludzie -to oni tworzą niepowtarzalną atmosferę .
Tak właśnie było i teraz 😉
Kolejne spotkania niebawem -czyli będzie się działo😎 👍
 
K1

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Działania Stowarzyszenia Tempelburg z Czaplinka, to nie tylko ralizacja własnych projektów na terenie powiatu drawskiego takich jak: "Pikniki Średniowieczne", zloty poszukiwaczy "Tropem Wojsk Szwedzkich", "Rewitalizacje Zapomnianych Miejsc - Ławeczka Pamięci", "Odkrywanie Historii Ukrytej w ziemi" itp....To także współpraca z grupami eksploracyjnymi z całego kraju. Już za kilka dni członkowie Tempelburg Stowarzyszenie Historyczno - Kulturalne na zaproszenie Grupa Częstochowska PERUN ruszają na południe w poszukiwaniu śladów bitwy z Powstania Styczniowego z 1863 ale nie tylko 😎 . Wspólnie z członkami pozostałych zaproszonych grup Stowarzyszenie Bastion Eksploracja Poszukiwania, Śląska Grupa Eksploracyjna KPE Eksplorer, postaramy się przez kilka dni odkryć przynajmniej część tajemnic drzemiących w częstochowskiej ziemi 🤜🤛👍

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
Weekend dobiegł końca, więc nadszedł czas na jego podsumowanie.Fajna przygoda, świetni ludzie, wypady w teren, „wieczorne Polaków rozmowy” przy grillu i nie tylko 😜.
Dodając do tego pogodę która dopisała, możemy powiedzieć jedno – to był naprawdę miło spędzony czas.
Poniżej kilka zdjęć podsumowujących nasze sobotnio-niedzielne zmagania w terenie 😉. Odnalezione przedmioty zasilą zbiory lokalnych placówek.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom naszych weekendowych działań, w tym członkom i rodzinom Stowarzyszenie Bastion Eksploracja Poszukiwania / Tempelburg Stowarzyszenie Historyczno - Kulturalne.
Jak zawsze nasze działania wspierał Zwiadowca Historii www.SKLEP.ZwiadowcaHistorii.pl 👈!
m2