Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Weekend w terenie ⛏️?.
Na zaproszenie Międzywojewódzkiego Stowarzyszenia Detektorystyczno-Eksploracyjnego "UNIA", uczestniczyliśmy w poszukiwaniach w województwie pomorskim.
Eksploracje miały związek z walkami z przełomu lutego i marca 1945r., kiedy to tereny w okolicah miejscowości Skórcz były szturmowane przez 65 Armię II Frontu Białoruskiego.
 
Super atmosfera, świetni ludzie, kilkadziesiąt odnalezionych artefaktów, wieczorna integracja ?....czego trzeba więcej?!
W poszukiwaniach, oprócz Naszej ekipy, udział wzięli członkowie Kociewskiego Stowarzyszenia Poszukiwaczy ,, Kociewscy Poszukiwacze '',  Stowarzyszenie Eksploracyjne "Ostroga", Stowarzyszenie Brodnicka Grupa Eksploracyjno - Poszukiwawcza oraz osoby niezrzeszone. W terenie wytrwale wspomagał Nas Olaf Popkiewicz  ??.
Miło Nam poinformować, że w ogłoszonym konkursie, nasi członkowie nagrodzeni zostali za odnalezienie ciekawych artefaktów.
Jonatan Tobiasz- nieśmiertelnik ze Stalagu, Dawid Erwardt - znalazca srebrnego Grosza Jerzego Fryderyka z 1596 r..
Jeszcze raz chcielibyśmy podziękować gospodarzom za zaproszenie.To był świetnie spędzony czas w gronie pasjonatów historii.
Z ramienia SHK Tempelburg, w poszukiwaniach uczestniczyli: Edyta Piotr Tobiasz, Dawid Erwardt, Paweł Nowakowski, Jonatan Tobiasz, Jakub Erwardt oraz Mariusz Kapczuk
 
Skrcz2