Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

10 stycznia 2020 roku została ogłoszona lista wniosków zakwalifikowanych do otrzymania dofinansowania w ramach zadań publicznych pod nazwą „Program Społecznik na lata 2019 – 2021”, realizowanego przez Koszalińską Agencję Rozwoju Regionalnego SA na mocy umowy podpisanej z Urzędem Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy oddali swój głos w tym programie na projekt Naszego stowarzyszenia „ZAKON TEMPLARIUSZY-HISTORIA I ICH DZIEDZICTWO NA ZIEMIACH WOJ.ZACHODNIOPOMORSKIEGO”nr 45/RIO/SPOŁ/2020, o którym informowaliśmy w połowie grudnia.

Do programu ''Społecznik'',w sumie zgłosiliśmy dwa projekty. Łącznie w województwie zachodniopomorskim, w naborze w obu filarach złożono 1175 wniosków (RIO -210  oraz MIKRODOTACJE - 965 zgłoszeń ).

Pierwszy Nasz wniosek o nr 45/RIO/SPOŁ/2020, zgłosiliśmy do I filaru tj. „REGIONALNYCH INICJATYW OBYWATELSKICH” .

 Dofinansowanie dotyczące wniosków o zasięgu regionalnym, czyli takich w którym startowaliśmy, przyznano 33 projektom.O przyznaniu dofinasowania ,poza pozytywną oceną formalną i merytoryczną ,decydowała uzyskana liczba głosów (min.200 i więcej) od osób zamieszkujących woj. zachodniopomorskie.Aby znaleźć się w tym zacnym gronie,zabrakło nam tylko jednego głosu. Otrzymaliśmy ich 296 (ostatni z grona „zwycięzców” - 297 głosów). Jesteśmy zatem pierwsi na ewentualnej liście oczekujących,a więc wszystko jeszcze może się zdarzyć.

 Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które oddając głos, wsparły nas w tym konkursie.

  Jest i dobra wiadomość!

Nasz drugi projekt, który brał udział w programie „SPOŁECZNIK”, dotyczył II filaru tj. „Mikrodotacji w SUBREGIONIE C”.Miło nam poinformować, że po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku (ocena formalna i merytoryczna), otrzymaliśmy wnioskowaną kwotę na realizację projektu pod nazwą „Odkrywanie historii ukrytej w ziemi”. Projekt ten już niebawem będziemy realizowali na terenie gminy Czaplinek i nie tylko.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Stowarzyszenie Historyczno-Kulturalne Tempelburg uczestniczyło w 28 edycji WOŚP, która miała na celu zbiórkę funduszy na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Przekazane przez Nas, na organizowane aukcje- ''stowarzyszeniowe gadżety'' , to Nasza mała cegiełka która przyczyni się do zakupu wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej.

Byliśmy z WOŚP w tym roku - bedziemy i w przyszłym.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

28/29/12/2019 -Tradycyjnie, jak zawsze w ostatni weekend kończącego się roku , spotkaliśmy się aby wspólnie powspominać to co już za nami, porozmawiać w gronie przyjaciół o naszej pasji i wyzwaniach które stoją przed Nami.

W tym roku z różnych przyczyn spotkanie członków Naszego stowarzyszenia odbyło się w dwóch lokalizacjach tj. w Czaplinku oraz w Chwarszczanach.
Była ‘’tradycyjna lamka szampana’’, życzenia, wspólne wyjście i wieczorna kolacja spędzona w rodzinnej atmosferze -czego potrzeba więcej :)

Serdecznie dziękujemy właścicielom Dworek Sikory za życzliwość i stworzenie wspaniałej domowej atmosfery -z pewnością jeszcze do Was wrócimy :)

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

W dniu 09.06.19r. w Ośnie Lubuskim odbył się III Festyn Rodzinny  zorganizowany przezTowarzystwo Patriotyczne "SZCZERBIEC" -oczywiśicie nie mogło Nas tam zabraknąć.Organizatorzy zapewnili uczestnikom dużo atrakcji przeprowadzając wiele konkursów,gier i zabaw dla najmłodszych.Dla nieco starszych tematyczne wystawy historyczne. Swoję zbiory,sprzęt i wiedzę zaprezentowały : Lubuskie Towarzystwo Rekonstrukcji Historycznej -LTRH,Stowarzyszenie Historyczno Kulturalne"Tempelburg"z Czaplinka,Izba Pamięci Regionu I Oręża Polskiego-Jasień Żarski.W trakcie festynu prowadzono zbiórkę na budowę pomnika "Pamięć i Tożsamość"który ma stanąć w przyszłości w Ośnie.Impreza pod względem logistycznym była zorganizowana na wysokim poziomie.Wielkie podziękowanie dla organizatorów za zaproszenie!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W ten weekend spotkaliśmy się w Czaplinku Tempelburg Stowarzyszenie Historyczno - Kulturalne  Jezioro Tajemnic .

Omówiliśmy Nasze dotychczasowe działania oraz przyszłe plany (zapowiadają się naprawdę ciekawie).

Przy okazji,mając wszelkie zgody i pozwolenia nie mogło zabraknąć wyjścia w teren

zapraszamy także na naszą witrynę na FB:

https://www.facebook.com/tempelburg/

znajdziecie Nas także na Instagramie

 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

W ten weekend w Chwarszczanach odbył sie V Bieg Przełajowy Śladami Templariuszy.

W tym roku, wspólnie z Muzeum Templariuszy w Chwarszczanach oraz gminą Boleszkowice przypadł nam zaszczyt organizacji tego wydarzenia.

Ta cykliczna impreza z roku na rok przyciąga coraz więcej osób chcących sprawdzić swoją wytrzymałość na wymagającej trasie -tak też było i tym razem :)

W biegu na dystansie ok. 9,5 km., uczestniczyło blisko 100 osób -drugie tyle to rodziny zawodników i mieszkańcy okolicznych miejscowości którzy dopingowali biegaczy.

Z pewnościa za rok spotkamy się tam ponownie .

Już teraz zapraszamy wszytkich chętnych do udziału w VI edycji biegu Śladami Templariuszy.

Z ramienia Stowarzyszenia Historyczno-Kulturalnego TEMPELBURG w pracach przy organizacji tegorocznej edycji biegu udział brali :

Dorota Kurpiel,Izabela Bielicka, Diana Reszutek,Monika Kapczuk,Monika Bialuk,Aleksandra de Lorm,Anna de Lorm ,Joanna Pawlak, Piotr Janicki,Andrzej Kurpiel-Towarnicki Jacek Kusztal,Norbert Piątkowski ,Kamil Gocha,Lukasz Kuczyński,Marcin Gojtka,Adam Pawlak,Paweł Baranowski,Aleksander Żyłka,Przemysław Kołsowski,Dariusz de Lorm ,Mariusz Kapczuk ,Nasze pociechy i przyjaciele .....

Relacja z wydarzenia także na Naszej stronie fb:https://www.facebook.com/tempelburg/