Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Miło nam poinformować, że podobnie jak w zeszłym roku, także i w obecnym otrzymaliśmy dofinasowanie na realizację zgłoszonego przez Nas projektu do „Programu Społecznik na lata 2019-2021”. Program realizowany jest przez Koszalińską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. na mocy umowy podpisanej z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego.

Na prawie 140 zgłoszonych inicjatyw w subregionie C, obejmującym powiaty choszczeński, drawski, kołobrzeski, świdwiński oraz wałecki, projekt nasz oceniony został bardzo wysoko, otrzymując blisko 90 punktów na 100 możliwych w ocenie formalnej oraz merytorycznej.

W ramach tego zadania, poprzez rewitalizację zaniedbanych cmentarzy, zadbamy o przywrócenie pamięci o byłych mieszkańcach tych ziem. Mamy ogromną nadzieję, że ''Ławeczka Pamięci - Rewitalizacja Zapomnianych Miejsc'', będzie projektem cyklicznym, przyczyniającym się do ocalenie od zapomnienia i od całkowitego zniszczenia cmentarzy zagubionych wśród pól , łąk i lasów m.in. w gminie Czaplinek i powiecie drawskim.

Realizacja projektu przeprowadzona zostanie w miesiącach marcu oraz kwietniu i będzie kontynuacją naszych działań rozpoczętych w 2019 roku w ramach programu ‘’Rewitalizacji Miejsc Pamięci’’ .

Serdecznie zapraszamy wszystkich do współpracy .

#PomorzeZachodnie, #ProgramSpołecznik, #społecznik, #KARR, #tempelburg @PomorzeZachodnie, @ProgramSpołecznik, @Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W tym tygodniu oficjalnie zakończyliśmy działania eksploracyjne zaplanowane na 2020 rok.

Tradycyjnie jak co roku, ostanie wyjście obowiązkowo odbyło się z lamkką szampana na polu :)

Podczas spotkania omówiliśmy nasze dotychczasowe działania (a było ich naprawdę sporo), oraz plany na 2021 rok.

W dniu dzisiejszym w spotkaniu oprócz członków stowarzyszenia, uczestniczyli kandydaci do wstąpienia w nasze szeregi.

Dobrze jest kończyć rok w gronie przyjaciół, nawet jeżeli temperatura jest poniżej zera ;) 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Realizując różnego rodzaju projekty, nie oczekujemy nagród ani pochwał. Ważne dla nas je to ,aby dzielić się naszą pasją, docierać do lokalnego społeczeństwa , uczyć , pokazywać , zachęcać do wspólnej pracy i do poznawania historii, także tej małej lokalnej , ukrytej pod naszymi stopami.

Miło nam poinformować, że działania nasze zostały zauważone 😊.

Jeden z kilku realizowanych przez nas w ostatnim czasie projektów tj. ‘’Rewitalizacja Cmentarza Ewangelickiego’’, otrzymał wyróżnienie w konkursie „Zachodniopomorski Lider NGO 2020” na najlepsze i najciekawsze zrealizowane inicjatywy w kategorii dla organizacji powstałych w latach 2018-2019.

Konkurs ogłoszony przez Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego.

Nagrodę z rąk Łukasza Cieślińskiego reprezentującego Marszałka Olgierda Geblewicza w imieniu członków stowarzyszenia Tempelburg odebrał Mariusz Kapczuk i Paweł Nowakowski.

Dziękujemy  Pracownia Pozarządowa za wyróżnienie .Dziękujemy także wszystkich wolontariuszom z różnych grup oraz stowarzyszeń w tym min. młodzieży z

Salezjański Ośrodek Wychowawczy za wsparcie i pomoc przy realizacji tego projektu.

 

#tempelburg #pomorzezachodnie #pracowniapozarządowa

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W miniony weekend w powiecie drawskim ,Stowarzyszenie Historyczno Kulturalne TEMPELBURG z Czaplinka rozpoczęło realizację projektu pod nazwą ‘’Odkrywanie Historii Ukrytej w Ziemi’’, dofinansowanego w ramach programu ‘’Społecznik na lata 2019-2021 Program Marszałkowski’’ realizowanego przez Koszalińską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.
W kilku miejscowościach przeprowadziliśmy szkolenia z obsługi sprzętu detektorystycznego, zapoznaliśmy młodzież z obowiązującym prawem dot. poszukiwań , opowiedzieliśmy także o naszej pasji jaką jest działalność w komandorii Tempelburg założonej przez zakon templariuszy.

Były konkursy , prezentacje ,dyplomy i nagrody dla wszystkich uczestników. Celem tych działań jest zainteresowanie dzieci i młodzieży historią regionu, jej poznawaniem i odkrywaniem. Mamy nadzieję, że w przyszłości, podobnie jak było to i u Nas, przerodzi się ona w ich pasję dotyczącą poszukiwań ‘’okruchów historii’’ Spotkania te mają charakter edukacyjny.
Serdecznie dziękujemy za wspaniałe przyjęcie gospodarzom miejsc które odwiedziliśmy. Dziękujemy także wszystkim uczestnikom za zaangażowanie.

Projekt będziemy kontynuowali. Przed nami m.in. wizyty w Kaliszu Pomorski oraz w Czaplinku...

#PomorzeZachodnie, #ProgramSpołecznik, #społecznik, #KARR

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Obecny rok powoli dobiega końca. Przez pandemię, nie wszystkie zaplanowane działania udało się nam zrealizować. Zbieramy jednak siły i przygotowujemy się do ich realizacji w 2021!
W tzw. międzyczasie ‘’zbroimy się’’ w koszulki , naszywki, czapki, kubki i inne gadżety,które będziemy wykorzystywali podczas realizacji przyszłorocznych zadań.
Dziękujemy firmie www.albor.pl   Albor Haft z Murowanej Gośliny za wykonanie naszego zamówienia ( haft ) , a w szczególności p.Dorocie za profesjonalizm i spełnienie naszych oczekiwań :)

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym Biuletynem Informacyjnym Urzędu Miejskiego w
Czaplinek !!!
W numerze wrześniowym, wymienione zostały także działania w których udział brali członkowie stowarzyszenia TEMPELBURG 🙂.
Znajdziecie tu m.in. ''Podsumowanie II Pikniku Średniowiecznego'' który odbył się w Czaplinku , informacje o ''Pracach na Stanowisku Archeologicznym ''Kamienne Kręgi'' związanym z plemieniem Gotów '', nasz udział w działaniach promocyjnych, w ramach którego powstanie film „Miasteczko Templariuszy”, opowiadający o miejscach na terenie gminy, związanych z założeniem w Czaplinku przez Zakon Ubogich Rycerzy-komandorii Tempelburg... Dodatkowo, w tym numerze znajdziecie informację o najbliższym projekcie stowarzyszenia TEMPELBURG, który realizowany będzie w powiecie drawskim -''ODKRYWANIE HISTORII UKRYTEJ W ZIEMI'' (dzieci i młodzież zapraszamy do udziału 🙂 ), oraz wiele,wiele innych ciekawych wydarzeń, które miały miejsce w ostatnim czasie na terenie naszej gminy.
"Biuletyn nr.7" dostępny jest na stronie Gminy pod podanymi linkami:
 
Zapraszamy!
członkowie SHK Tempelburg