Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Kilka dni temu, członkowie Stowarzyszenia Historyczno-Kulturalnego Tempelburg uczestniczyli w Kołobrzegu w Zachodniopomorskim Forum NGO, które zorganizowała Pracownia Pozarządowa z Koszalina. To był niezwykle owocny czas, pełen pasji, inspirujących warsztatów, rozmów, spotkań ale też świętowania.

Szkolenie ze skutecznego tworzenia projektów do konkursów grantowych, sesje warsztatowe, informacje na temat wiedzy niezbędnej do codziennego funkcjonowania organizacji pozarządowych, pierwsza pomoc w działaniach organizacji w tym przygotowanie pod tym względem siedziby i organizowanych wydarzeń, księgowość – obowiązki organizacji oraz nowości prawne, fundraising – pozyskiwanie funduszy na działania, wspólny uroczysty wieczór świąteczny, gala na której przyznano podziękowania i wyróżnienia… to tylko ułamek tego, czego doświadczyliśmy podczas forum dla stowarzyszeń i fundacji.

Dziękujemy za otrzymane podziękowania za Naszą działalność w roku 2021 oraz wkład w rozwój województwa w Konkursie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Przypomnimy tylko, że w roku 2021 zrealizowaliśmy kilka projektów takich jak „Ławeczki Pamięci” w Nakielnie, Miłkowie, Czaplinku (katastrofa lotnicza LIM6), I Zlot Poszukiwaczy „Tropem Wojsk Szwedzkich”, IV Piknik Średniowieczny, Prelekcje Historyczne czy też działania eksploracyjne, w tym szkolenia z obsługi wykrywaczy metali i „poszukiwania skarbów” zorganizowane dla dzieci i młodzieży.

Przyznane wyróżnienie, jest dla Nas motywacją do jeszcze większego zaangażowania w realizację projektów skierowanych do mieszkańców gminy Czaplinek oraz powiatu drawskiego .

Jeszcze raz dziękujemy organizatorom, członkiniom/członkom Pracowni Pozarządowej za świetnie przygotowane forum. Z pewnością pojawimy się tam także za rok, do czego też namawiamy pozostałe organizacje pozarządowe z naszego województwa.

W tym roku oprócz Nas, gminę Czaplinek reprezentowali członkowie OSP Broczyno, którzy także otrzymali podziękowania za swoją ciężką pracę na rzecz lokalnej społeczności.

Forum NGO3