Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Członkowie Stowarzyszenia Historyczno-Kulturalnego Tempelburg w miesiacu lutym nie zwalniają tempa :).

Działania rozpoczęliśmy juz na poczatku miesiąca wykładami historycznymi które przeprowadziliśmy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku, wspominając jednocześnie początki akcji ''Jezioro Tajemnic'', która to rozpoczęła się od dostarczania przez Nas znalezionego guzika z płaszcza oficera Kriegsmarine.

Dzień później odwiedziliśmy Muzeum PGR w Bolegorzynie, spotykajac się z zarzadem tamtejszej placówki a przy okazji, rozmawiając o przeszłości oraz wspólnej akcji którą przeprowadzimy w miesiącu marcu.

Od tych wydarzeń minęło zaledwie tylko kilka dni, a My na zaproszenie Pana burmistrza byliśmy już w Mirosławcu w muzeum na obchodach 75 rocznicy Przełamania Wału Pomorskiego.

Tydzień później pojawiliśmy się na Zamku w Świdwinie ,gdzie oprócz zwiedzania wystaw historycznych dot. tego miasta, skorzystaliśmy z zaproszenia na wernisaż prac artysty fotografika p.Leszka Paradowskiego.

Ostatnie dni to wiele ''podróży w przeszłość'', takich jak chociażby wizyta w Gawrońcu, połaczona ze zwiedzaniem XIX w.kościółka w kształcie rotundy, zbudowanego z łamanego kamienia na miejscu wcześniejszej światyni/kaplicy właścieli Gernsdorfu(Gawrońca).

Pod ołtarzem w tej świątyni, nadal kryje się stara ,jeszcze XVII w. krypta ze szczatkami rodziny Borcke'ów (właścicieli tych terenów).

''W podróż w czasie'' przenieśliśmy się także dzięki wizytom na czterech grodziskach wczesnośredniowiecznych i kilku kurhanach ukrytych głęboko w leśnych ostępach, wśród wzgórz otoczonych jeziorami i rzekami.

Już wkrótce kolejne fotorelacje z Naszych wypraw.

Zapraszamy także na Naszą stronę na facebooku oraz instagramie.

www.facebook.com/tempelburg

instagram/tempelburg

 

Chętnych zapraszamy do kontaktu i wspólpracy :)