Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Miarą dojrzałości społecznej jest aktywność obywateli.
W dniu dzisiejszym w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim Powiat Drawski, podpisaliśmy umowę w ramach Programu Społecznik na lata 2019-2021. W jej podpisaniu udział wzięli Marszałek /członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego p. Anna Bańkowska, p. Natalia Wegner Prezes KARR-u ( Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.) , Sekretarz Powiatu Drawskiego p. Kasia Szlońska Getka oraz Starosta Drawski p. Stanisław Cybula. Tempelburg Stowarzyszenie Historyczno - Kulturalne reprezentowali Paweł Nowakowski oraz Mariusz Kapczuk.
Umowa ta dotyczy projektu „Ławeczka Pamięci – Rewitalizacja Zapomnianych Miejsc”, przy realizacji którego wspomogą nas m.in. stowarzyszenia Stowarzyszenie Bastion Eksploracja Poszukiwania z Kostrzyna, Stowarzyszenie Eksploracyjno-Historyczne Märkisch Friedland z Mirosławca oraz Bractwo Rycerzy Bezimiennych- Drużyna Wojów Grodu Wałcz. Realizację projektu planujemy na przełomie sierpnia i września w Nakielno - wieś turystyczna.
W ramach tego zadania, poprzez rewitalizację zaniedbanych cmentarzy, zadbamy o przywrócenie pamięci o byłych mieszkańcach tych ziem. Jest to już druga edycja naszego projektu. Pierwszą, nie tak dawno zrealizowaliśmy w miejscowości Miłkowo w gminie Czaplinek. Chcemy, aby był to projekt cykliczny, który przyczyni się do ocalenie od zapomnienia i od całkowitego zniszczenia cmentarzy zagubionych wśród łąk , pól i lasów. Tytułowa "ławeczka pamięci’’, zamontowana przy każdym porządkowanym przez Nas miejscu, będzie dla wędrowców miejscem odpoczynku i zadumy nad przemijającym czasem.
Jak zawsze, gdy historia i pasja idą w parze, wspiera nas Zwiadowca Historii https://sklep.zwiadowcahistorii.pl/
Dziękujemy ?
Zapraszamy chętnych do wspólnych działań!??
Mariusz Kapczuk
Prezes SHK TEMPELBURG