Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W dniu 07.04 2019 Stowarzyszenie Historyczno-Kulturalne  TEMPELBURG z siedzibą w Czaplinku przekazało oficjalnie gminie Czaplinek zrewitalizowany cmentarz ewangelicki w Miłkowie. Prace te przeprowadzane były w ramach konkursu pt.’’MOJE MIEJSCE NA ZIEMI‘’ organizowanego przez firmę ORLEN oraz FUNDACJĘ ‘’ORLEN DAR SERCA ‘’,  na które to dzięki projektowi napisanemu przez Pawła Nowakowskiego , Nasze Stowarzyszenie otrzymało grant finansowy .Grant ten w całości został przeznaczony na prace rewitalizacyjne.

W pracach rewitalizacyjnych mających na celu przywrócenie pamięci o dawnych mieszkańcach tych ziem uczestniczyli członkowie n/w grup, stowarzyszeń oraz wolontariusze:

Salezjański Ośrodek Młodzieżowy w Trzcińcu, Izba Pamięci Regionu i Oręża Polskiego w Jasieniu Żarskim, Harcerski Ośrodek Wodny URAZ, Jezioro Tajemnic, Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Monte Cassino”, Stowarzyszenie Historyczno-Kulturalne Łobez, Muzeum Templariuszy w Chwarszczanach, Szkoła Nurkowania ‘’ANDAtek’’, Odkrywca oraz Tempelburg Stowarzyszenie Historyczno-Kulturalne.

Składamy ogromne podziękowania przedstawicielom firmy ORLEN oraz FUNDACJI ‘’ORLEN - DAR SERCA’’ za sfinansowanie prac rewitalizacyjnych, które przeprowadzone zostały na przełomie marca oraz kwietnia 2019 roku w ramach konkursu ‘’MOJE MIEJSCE NA ZIEMI’’ organizowanego przez Fundację „ORLEN - DAR SERCA’’.

Dziękujemy przedstawicielom Urzędu Miejskiego w Czaplinku, ZGK w Czaplinku, Sołectwu Broczyno, SOW Trzciniec oraz Muzeum Twierdzy Kostrzyn  za okazane wsparcie przy pracach rewitalizacyjnych.

Ciężko pracowaliśmy, aby doprowadzić to miejsce to stanu który pozwoliłby na umieszczenie tej pozycji na mapie turystycznej Naszego miasta – jesteśmy przekonani że to Nam się udało.

zarząd SHK Tempelburg