Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W miniony weekend w powiecie drawskim ,Stowarzyszenie Historyczno Kulturalne TEMPELBURG z Czaplinka rozpoczęło realizację projektu pod nazwą ‘’Odkrywanie Historii Ukrytej w Ziemi’’, dofinansowanego w ramach programu ‘’Społecznik na lata 2019-2021 Program Marszałkowski’’ realizowanego przez Koszalińską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.
W kilku miejscowościach przeprowadziliśmy szkolenia z obsługi sprzętu detektorystycznego, zapoznaliśmy młodzież z obowiązującym prawem dot. poszukiwań , opowiedzieliśmy także o naszej pasji jaką jest działalność w komandorii Tempelburg założonej przez zakon templariuszy.

Były konkursy , prezentacje ,dyplomy i nagrody dla wszystkich uczestników. Celem tych działań jest zainteresowanie dzieci i młodzieży historią regionu, jej poznawaniem i odkrywaniem. Mamy nadzieję, że w przyszłości, podobnie jak było to i u Nas, przerodzi się ona w ich pasję dotyczącą poszukiwań ‘’okruchów historii’’ Spotkania te mają charakter edukacyjny.
Serdecznie dziękujemy za wspaniałe przyjęcie gospodarzom miejsc które odwiedziliśmy. Dziękujemy także wszystkim uczestnikom za zaangażowanie.

Projekt będziemy kontynuowali. Przed nami m.in. wizyty w Kaliszu Pomorski oraz w Czaplinku...

#PomorzeZachodnie, #ProgramSpołecznik, #społecznik, #KARR