Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Wznawiamy działania w ramach akcji Jeziora Tajemnic. Po ubiegłorocznym wspólnym skanowaniu akwenów z Stowarzyszenie Wodne Sir Edward's, nadszedł czas na sukcesywną weryfikację zaznaczonych wówczas najciekawszych miejsc i odkrywanie ich tajemnic. W pracach wykorzystany zostanie m.in. dron podwodny. Przypominamy, że dzięki dronowi przekazanemu przez Starostwo Drawskie / Powiat Drawski, zarówno uczniowie ze szkół w Czaplinku jak i mieszkańcy gminy oraz powiatu, będą mieli okazję odkrywać tajemnice akwenów na pojezierzu drawskim?. Za pomocą tego sprzętu będzie można weryfikować i monitorować podwodny ekosystem. Zaawansowana kamera umożliwia rejestrowanie filmów w rozdzielczości 4K UHD, wykonywanie zdjęć, pozwalając na ukazanie prawdziwego, podwodnego świata. Urządzenie umożliwia zanurzenie na głębokość do 100 m i ciągłą pracę pod wodą przez ok. 1,5 godziny. Wspominana wyżej akcja połączona będzie także ze sprzątaniem brzegów jeziora drawskiego. Spotkanie w najbliższy weekend, będzie także okazją dla młodzieży do nauki obsługi sprzętu detektorystycznego, w tym wykrywaczy metali. Po zakończeniu prac, na uczestników czekać będzie ciepły posiłek przy ognisku?? .
To pierwsza z całego cyklu akcji, związanych z odkrywaniem tajemnic drzemiących pod powierzchnią oraz nad brzegami naszych jezior. To także okazja dla osób zainteresowanych historią regionu do spotkania z członkami SHK i być może w przyszłości wstąpienia w szeregi stowarzyszenia? ?.
W działaniach wspomagać nas będą płetwonurkowie z Euforia DIVE, Wopr Rogoźno Oddział Miejsko-Powiatowy oraz drużyny harcerskie 10 WDH Wataha z Pomierzyna, 33 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska ,,Leśna Brać'' z Połczyna Zdroju ?
Wkrótce na naszych stronach fotorelacja z tego wydarzenia?.
gladius