Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu 11.01.2023 ogłoszone zostały wyniki naboru w Programie Społecznik na lata 2022-2024 realizowanego przez Koszalińską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. na mocy umowy podpisanej z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego.

Miło nam poinformować, że w gronie laureatów po raz piąty znalazło się Stowarzyszenie Historyczno-Kulturalne TEMPELBURG z Czaplinka, które zgłosiło swój projekt pod nazwą  ''Ławeczka Pamięci - Rewitalizacja Zapomnianych Miejsc'' .

Na blisko 148 zgłoszonych inicjatyw w subregionie C, obejmującym powiaty choszczeński, drawski, kołobrzeski, świdwiński, wałecki , projekt stowarzyszenia Tempelburg został doceniony otrzymując 93 punkty na 100 możliwych.

 W ramach tego zadania, poprzez rewitalizację zaniedbanych cmentarzy, zadbamy o przywrócenie pamięci o byłych mieszkańcach tych ziem. Mamy ogromną nadzieję, że ''Ławeczka Pamięci - Rewitalizacja Zapomnianych Miejsc'', będzie projektem cyklicznym, który przyczyni się do ocalenie od zapomnienia i od całkowitego zniszczenia cmentarzy zagubionych wśród łąk ,pól i lasów w gminie Czaplinek oraz w powiecie drawskim. 

Tym razem pojawimy się w miejscowości Jankowo w gminie Drawsko Pomorskie, gdzie przeprowadzimy prace na starym XIX w. cmentarzu ewangelickim.

Realizacja projektu przeprowadzona zostanie na przełomie kwietnia /maja i będzie kontynuacją naszych działań rozpoczętych w 2019 roku w ramach programu ‘’Rewitalizacji Miejsc Pamięci’’, które dotychczas odbyły się w Miłkowie, Nakielnie, pomiędzy Czaplinkiem a Łubowem (katastrofa samolotu LIM 6) oraz w miejscowości Uraz.

Realizowany przez samorząd województwa zachodniopomorskiego Program "Społecznik" to szansa dla organizacji pozarządowych i związanych z nimi grup nieformalnych na zdobycie funduszy na realizację własnych pomysłów ważnych dla lokalnych społeczności.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich do współpracy .

Mariusz Kapczuk

SHK TEMPELBURG