Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
W Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim, uczestniczyliśmy w podpisaniu umowy w ramach Programu Społecznik realizowanego przez Koszalińską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.
Umowa ta, dotyczy otrzymanego dofinansowania na realizację Naszego cyklicznego projektu którym jest "Ławeczka Pamięci - Rewitalizacja Zapomnianych Miejsc".Tym razem już w kwietniu, pojawimy się w miejscowości Jankowo leżącej kilka kilometrów od Drawska Pomorskiego. 
W dzisiejszym spotkaniu uczestniczyli: p.Anna Bańkowska - Członkini Zarządu Woj. Zachodniopomorskiego ,p.Natalia Wegner Prezes Zarządu KARR, p.marszałek Stanisław Wziątek, przewodnicząca Rady Powiatu p.Urszula Ptak, starosta drawski p.Stanislaw Cybula oraz organizacje pozarządowe z powiatu drawskiego.
Nasz projekt realizowany od kilku lat, to cykl działań mających na celu ocalenie od zapomnienia i od całkowitego zniszczenia cmentarzy zagubionych wśród pól, łąk i lasów w gminie Czaplinek oraz w Powiecie Drawskim.
Tytułowa "ławeczka pamięci’’, montowana jest przy każdym porządkowanym przez nas miejscu, będąc dla wędrowców miejscem odpoczynku i zadumy nad przemijającym czasem.
Jankowo będzie już piątą edycją Naszego projektu.
Poza rewitalizacją cmentarza ewangelickiego na Urazie (realizacja październik 2022), zadbaliśmy o podobne miejsca w miejscowości Miłkowo oraz Nakielno, ale nie tylko cmentarzami się opiekujemy.
W listopadzie 2021r., pracowaliśmy na miejscu katastrofy lotniczej samolotu LIM6 pod Czaplinkiem. Wówczas to przypadała 50-ta rocznica tego wydarzenia, w której zginął porucznik pilot Antoni Wiciński.
Nasze działania to nie tylko sprzątanie takich opuszczonych miejsc, to także aktywizacja lokalnej społeczności.Wykonywanym pracom, towarzyszą m.in.ogłaszane przez Nas konkurs plastyczne dla dzieci, tak było w Nakielnie oraz na Urazie.
 Zawsze przy realizacji projektów, wspierani jesteśmy przez wielu wolontariuszy, którzy chcą pomóc dokładając "swoją cegiełkę" na tak szczytny cel.
Jesteśmy przekonani, że podobnie będzie przy realizacji projektu w Jankowie i już teraz zapraszamy chętnych do wspólnych prac. 
 
Po zakończeniu projektu w Jankowie, pięć powstałych „Ławeczek Pamięci”, znajdzie się dodatkowo na tworzonej przez Nas ścieżce geocaching-owej. Poza odnalezieniem ukrytych drobiazgów umieszczonych w podanych koordynatach gps, każdy uczestnik tych zmagań terenowych, będzie mógł „przy okazji” zapoznać się z historią rewitalizowanych miejsc. 
 
W dzisiejszym spotkaniu SHK Tempelburg reprezentowali:
Paweł Nowakowski oraz Mariusz Kapczuk  
 
Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza
 
#PomorzeZachodnie, #ProgramSpołecznik, #społecznik, #KARR #karrsa Pomorze Zachodnie