Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
JJuż wkrótce, 15.04.2023r., Stowarzyszenie Historyczno - Kulturalne Tempelburg z Czaplinka, przeprowadzi prace porządkowe na XIX w. cmentarzu ewangelickim w miejscowości Jankowo (gm.Drawsko Pom.), w ramach projektu ''Ławeczka Pamięci - Rewitalizacja Zapomnianych Miejsc''z Programu Społecznik na lata 2022-2024”- zainicjowanego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego p.Olgierda Geblewicza - obsługiwany przez Koszalińską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.

Nasz projekt realizowany od kilku lat(aktualnie to jego V edycja), to cykl działań mających na celu ocalenie od zapomnienia i od całkowitego zniszczenia cmentarzy zagubionych wśród pól, łąk i lasów w gminie Czaplinek oraz w Powiecie Drawskim .
W kwietniu w pracach w Jankowie, wspierani będziemy m.in. przez trzy drużyny harcerskie: 10 WDH Wataha z Pomierzyna , 27 Wielopoziomową Drużynę Harcerską ,,Pestki" ze Złocieńca, 33 Wielopoziomową Drużynę Harcerską ,,Leśna Brać'' z Połczyna Zdroju, Stowarzyszenie Wodne Sir Edward's , Harcerski Ośrodek Wodny Uraz , członków Stowarzyszenia Historyczno-Eksploracyjnego "Misericordia" z Drawska Pomorskiego, przedstawicieli firmy Asgraf , Nadleśnictwa Drawsko Lasy Państwowe, gminę Drawsko Pomorskie oraz pozostałych wolontariuszy .
Chętnych do współpracy przy tym, jak i przy kolejnych Naszych projektach - zapraszamy.
Do zobaczenia w Jankowie.

Mariusz Kapczuk
SHK Tempelburg
#PomorzeZachodnie, #ProgramSpołecznik, #społecznik, #KARR #tempelburg