Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Zapraszamy na „II ZLOT TROPEM WOJSK SZWEDZKICH",
który odbędzie się w dniach 16-18. 09.2022.
Pierwsza edycja odbyła się w październiku 2021 roku w Siemczynie. Wydarzenie to, nominowane zostało do ogólnopolskiego plebiscytu historycznego „Archeologiczne Sensacje 2021” w kategorii „Najważniejsza Impreza 2021r.w Polsce”. Samo pojawienie się Naszego zlotu w 6-sce najważniejszych imprez w roku 2021, było dla Nas naprawdę ogromnym wyróżnieniem.
Za pierwszym razem nie udało się nam odnaleźć miejsca obozu-liczymy jednak, że dzięki pomocy i zaangażowaniu detektorystów-pasjonatów historii z całego kraju, uda się to nam za drugim razem ?.
Czy wiecie, że „Potop Szwedzki” rozpoczął się kilka kilometrów od Czaplinka?
Armia szwedzka pod dowództwem feldmarszałka Wittenberg licząca blisko 17tys. żołnierzy, z kilkoma tysiącami koni i 72-ma armatami, przekroczyła granicę Rzeczpospolitej 21 lipca 1655 r.w okolicach wsi Heinrichsdorf (Siemczyno), kilka kilometrów od naszej miejscowości, rozpoczynając tym samym tzw. "Potop Szwedzki". Szwedzi rozbili obóz pod Tempelburgiem (Czaplinkiem ) 21lipca 1655 i przebywali tu do 23 lipca, kiedy to ruszyli w stronę Wałcza i Ujścia….
To właśnie tu podczas II Zlotu, będziemy chcieli odnaleźć miejsce tego obozu. Docierając do źródeł historycznych, udało nam się wytypować prawdopodobne miejsca stacjonowania wojsk -teraz nadszedł czas weryfikacji!
Miejscem zlotu, podobnie jak było to w zeszłym roku, będzie Pałac w Siemczynie (ok.7 kilometrów od Czaplinka) .
Organizatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie Historyczno-Kulturalne Tempelburg z Czaplinka oraz Henrykowskie Stowarzyszenie w Siemczynie.
W związku z aktualną dynamiczną sytuacją dotyczącą wzrostu cen usług itp, szczegóły związane z kwotami wpisowego jak i cen dot.zakwaterowania, podane zostaną w miesiącu czerwcu. Wówczas to rozpoczniemy także zapisy umożliwiające wzięcie udziału w tym wydarzeniu.
Uwaga - Ilość miejsc limitowana!
Warunkiem uczestnictwa w zlocie, będzie wpłata na konto organizatora kwoty wpisowego (informacje w miesiącu czerwcu). Kwota ta zawierać będzie pełne wyżywienie tj. śniadania sobota/niedziela, ciepły posiłek podczas prac w terenie, obiadokolacja sobota, ognisko integracyjne- posiłek, naszywkę zlotową ,smycz, ubezpieczenie, identyfikator itp...)
Zakwaterowanie (nieobowiązkowe), odbywać się będzie w pokojach na terenie pałacu (dodatkowo płatne).
Na miejscu zlotu w Pałacu Siemczyno, dysponujemy darmowym parkingiem, wifi, barem, salami konferencyjnymi…zapewnimy także inne atrakcje ?.
 
Dla uczestników zlotu nagrody ufundowane zostały przez Zwiadowcę Historii oraz miesięcznik Odkrywca !!!
 
Zapraszamy i już teraz życzymy udanej zabawy!
Informacje dot. zlotu można uzyskać pod numerem telefonu 664150901 - Mariusz.
Prosimy o kontakt sms-owy lub mailowy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Mariusz Kapczuk
prezes SHK Tempelburg