Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Zapraszamy na „II ZLOT TROPEM WOJSK SZWEDZKICH",
który odbędzie się w dniach 16-18. 09.2022.
Pierwsza edycja odbyła się w październiku 2021 roku w Siemczynie. Wydarzenie to, nominowane zostało do ogólnopolskiego plebiscytu historycznego „Archeologiczne Sensacje 2021” w kategorii „Najważniejsza Impreza 2021r.w Polsce”. Samo pojawienie się Naszego zlotu w 6-sce najważniejszych imprez w roku 2021, było dla Nas naprawdę ogromnym wyróżnieniem.
Za pierwszym razem nie udało się nam odnaleźć miejsca obozu-liczymy jednak, że dzięki pomocy i zaangażowaniu detektorystów-pasjonatów historii z całego kraju, uda się to nam za drugim razem 😊.
Czy wiecie, że „Potop Szwedzki” rozpoczął się kilka kilometrów od Czaplinka?
Armia szwedzka pod dowództwem feldmarszałka Wittenberg licząca blisko 17tys. żołnierzy, z kilkoma tysiącami koni i 72-ma armatami, przekroczyła granicę Rzeczpospolitej 21 lipca 1655 r.w okolicach wsi Heinrichsdorf (Siemczyno), kilka kilometrów od naszej miejscowości, rozpoczynając tym samym tzw. "Potop Szwedzki". Szwedzi rozbili obóz pod Tempelburgiem (Czaplinkiem ) 21lipca 1655 i przebywali tu do 23 lipca, kiedy to ruszyli w stronę Wałcza i Ujścia….
To właśnie tu podczas II Zlotu, będziemy chcieli odnaleźć miejsce tego obozu. Docierając do źródeł historycznych, udało nam się wytypować prawdopodobne miejsca stacjonowania wojsk -teraz nadszedł czas weryfikacji!
Miejscem zlotu, podobnie jak było to w zeszłym roku, będzie Pałac w Siemczynie (ok.7 kilometrów od Czaplinka) .
Organizatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie Historyczno-Kulturalne Tempelburg z Czaplinka oraz Henrykowskie Stowarzyszenie w Siemczynie.
W związku z aktualną dynamiczną sytuacją dotyczącą wzrostu cen usług itp, szczegóły związane z kwotami wpisowego jak i cen dot.zakwaterowania, podane zostaną w miesiącu czerwcu. Wówczas to rozpoczniemy także zapisy umożliwiające wzięcie udziału w tym wydarzeniu.
Uwaga - Ilość miejsc limitowana!
Warunkiem uczestnictwa w zlocie, będzie wpłata na konto organizatora kwoty wpisowego (informacje w miesiącu czerwcu). Kwota ta zawierać będzie pełne wyżywienie tj. śniadania sobota/niedziela, ciepły posiłek podczas prac w terenie, obiadokolacja sobota, ognisko integracyjne- posiłek, naszywkę zlotową ,smycz, ubezpieczenie, identyfikator itp...)
Zakwaterowanie (nieobowiązkowe), odbywać się będzie w pokojach na terenie pałacu (dodatkowo płatne).
Na miejscu zlotu w Pałacu Siemczyno, dysponujemy darmowym parkingiem, wifi, barem, salami konferencyjnymi…zapewnimy także inne atrakcje 😉.
 
Dla uczestników zlotu nagrody ufundowane zostały przez Zwiadowcę Historii oraz miesięcznik Odkrywca !!!
 
Zapraszamy i już teraz życzymy udanej zabawy!
Informacje dot. zlotu można uzyskać pod numerem telefonu 664150901 - Mariusz.
Prosimy o kontakt sms-owy lub mailowy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Mariusz Kapczuk
prezes SHK Tempelburg