Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Już w najbliższą sobotę dwa wydarzenia na które zapraszamy. Rozpoczynamy akcją w ramach projektu Jeziora Tajemnic ?. Po ubiegłorocznym wspólnym skanowaniu akwenów z Stowarzyszenie Wodne Sir Edward's, nadszedł czas na sukcesywną weryfikację zaznaczonych wówczas najciekawszych miejsc i odkrywanie ich tajemnic. W pracach wykorzystany zostanie m.in. dron podwodny. Spotkanie to będzie też okazją dla młodzieży do nauki obsługi sprzętu detektorystycznego, w tym wykrywaczy metali. To także dla osób zainteresowanych historią regionu, okazja do spotkania z członkami SHK Tempelburg i być może wstąpienia w szeregi stowarzyszenia? ?. Poza przyjemnościami, w sobotę czeka nas praca przy oczyszczaniu brzegów jeziora z nagromadzonych śmieci. Po zakończeniu wspomnianych działań, dla każdego uczestnika przygotowany będzie ciepły posiłek oraz kiełbaska przy ognisku??? .
W działaniach wspomagać nas będą płetwonurkowie z Euforia DIVE, Wopr Rogoźno Oddział Miejsko-Powiatowy oraz drużyny harcerskie 10 WDH Wataha z Pomierzyna, 33 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska ,,Leśna Brać'' z Połczyna Zdroju.
Po w/w działaniach z Harcerski Ośrodek Wodny Uraz przeniesiemy się do Świerczyny na Piknik rekonstruktorski ku pamięci Żołnierzy z 1. Warszawskiej Samodzielnej Brygady Kawalerii poległych w walkach o wyzwolenie Sośnicy, Świerczyny, Wielbok i okolic.
Zapraszamy!