Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

W dniu 29.01.2020 w Drawsku Pomorskim, członkowie Stowarzyszenia Historyczno-Kulturalnego TEMPELBURG z siedzibą w Czaplinku, uczestniczyli w podpisaniu umowy dot. Programu ‘’SPOŁECZNIK’’ z przedstawicielami Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Umowa ta dotyczy dofinasowania projektu pod nazwą ‘’Odkrywanie Historii Ukrytej w Ziemi’’, który będzie realizowany przez członków stowarzyszenia na terenie gminy Czaplinek oraz powiatu drawskiego.

‘’Program Społecznik’’ funkcjonuje w województwie zachodniopomorskim od 2017 roku. Dzięki niemu organizacje pozarządowe i grupy nieformalne, mogą starać się o dofinansowanie swoich pomysłów na ciekawe wydarzenia społeczne, kulturalne, sportowe czy też edukacyjne.

W naszym regionie ‘’SUBREGION C’’ (pow. choszczeński, drawski, kołobrzeski, świdwiński, wałecki), dofinansowanie przyznano blisko 70 wnioskom na kwotę   278 161,00 zł

W realizację Naszego projektu, zaangażowane będą nie tylko osoby związane ze Stowarzyszeniem Historyczno-Kulturalnym „TEMPELBURG”, ale również grupy działające w różnych kółkach przy Czaplineckim Ośrodku Kultury , młodzież z Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego w Trzcińcu oraz ze szkół ponadpodstawowych w regionie.

Naszym celem poprzez przeprowadzane szkolenia, w tym eksplorację w terenie , jest zainteresowanie młodzieży historią regionu , jej poznawaniem i odkrywaniem, a w przyszłości być może podobnie jak i u Nas, przerodzi się ona w ich pasję dotyczącą poszukiwań.

Nie bez znaczenia też , w dobie gier komputerowych i wszechobecnego internetu -będzie w przypadku realizacji tego projektu aktywności uczestników na świeżym powietrzu.

Mamy nadzieję, że tworzenie żywej lekcji historii, będzie motywacją dla uczestników do osobistego odnajdywania źródeł swojej przeszłości.

Projekt będzie realizowany w okresie trzech miesięcy od IV do VI 2020 r.

#PomorzeZachodnie #społecznik #ProgramSpołecznik #KARR

Zapraszamy do współpracy!