Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Od kilku lat Muzeum Twierdzy Kostrzyn włącza się w znaną już w całej Europie akcję pod wspólną nazwą "Noc Muzeów". Tegoroczne wydarzenie zatytułowane było  "W kręgu ognia", gdyż to ogień towarzyszył dzisiejszego wieczoru.
Na zaproszenie organizatorów nie mogło Nas tam zabraknąć :)
W ramach archeologicznych warsztatów dla dzieci do lat 12, organizowanych we współpracy z Stowarzyszenie Bastion Eksploracja Poszukiwania podczas tego wydarzenia można było :
- poszukiwać skarbów z wykrywaczami metali, brać udział w strzelaniu z karabinków ASG "Air Soft Gun", brać udział w konkursach plastyczny, strzelaniu z kuszy do balonów, uczestniczyć w pokazach średniowiecznych strojów w wykonaniu ekipy Tempelburg Stowarzyszenie Historyczno - Kulturalne z Czaplinka i przeprowadzanych przez nich grach i zabawach historycznych.
Ponadto w programie : galeria prac naszego kostrzyńskiego artysty Andrzeja Malczewskiego, zwiedzanie Starego Miasta w świetle pochodni (start w Bramie Berlińskiej), teatr ognia – pokazy żonglerki (Bastion Filip), a na zakończenie ognisko (Bastion Filip).
Na pewno będziemy tu za rok :)
kostrzyn4