Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
W dniu dzisiejszym podpisana została umowa pomiędzy Zespół Szkół w Czaplinku a Tempelburg Stowarzyszenie Historyczno - Kulturalne, dotycząca wspólnego prowadzenia Akcji Eksploracyjno-Historycznej Jezioro Tajemnic.
W kwietniu 2019 r., prowadzenie akcji Jezioro Tajemnic, Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim powierzyło Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku – aktualnie Zespołowi Szkół w Czaplinku. Dzięki podpisanej dzisiaj umowie, młodzież szkolna w tym ze Szkolne Biuro Turystyczne przy Zespole Szkół w Czaplinku, mieszkańcy gminy Czaplinek ,powiatu drawskiego, nurkowie, poszukiwacze i pasjonaci historii zrzeszeni w kilku stowarzyszeniach i grupach, będą mieli okazję wspólnie odkrywać tajemnice akwenów na pojezierzu drawskim i terenów wokół nich.
Zarząd Powiat Drawskiego, wsparł tą inicjatywę, przekazując podwodnego drona Chasing GLADIUS. Za pomocą tego sprzętu będziemy mogli weryfikować i monitorować podwodny ekosystem. Zaawansowana kamera umożliwi rejestrowanie filmów w rozdzielczości 4K UHD, pozwalając na ukazanie prawdziwego, podwodnego świata. W połączeniu z matrycą CMOS 1/2.3’’, obiektywem o światłosile f/3.0 i podświetleniem LED użytkownik może rejestrować wszystkie cuda podwodnego świata. Urządzenie umożliwia maksymalne zanurzenie na głębokość do 100 m i pracę pod wodą przez 2 godziny.
Oprócz działań eksploracyjnych, jednym z głównym zadań, które stawiamy sobie wspólnie z Zespołem Szkół, jest weryfikacja a następnie oczyszczanie naszych jezior, plaż z zalegających podwodnych śmieci i niebezpiecznych przedmiotów. Wszystkich chcących przyłączyć się do akcji JT, zapraszamy do kontaktu i wspólnych działań.
Razem można więcej ?
Mariusz Kapczuk
SHK Tempelburg